Pseudo-eindheffing VANAF 2027.
SCHAKEL NU EN BESPAAR 12% EXTRA KOSTEN OP UW WAGENPARK.
Vanaf 1 januari 2027 wordt er door de Nederlandse overheid een extra werkgeversheffing ingevoerd voor werkgevers die zakelijk brandstof- en hybride auto’s ter beschikking stellen aan medewerkers. De pseudo-eindheffing betekent bijvoorbeeld € 6.475,- extra kosten per jaar voor één BMW X1.
Schakel nu en bespaar deze extra kosten. Team Zakelijke Markt helpt u graag met een vrijblijvende wagenparkscan wanneer u meer dan 3 auto’s in beheer heeft.
Heeft u 1 tot 3 auto’s in beheer? Vraag dan een vrijblijvend adviesgesprek aan met onze BMW & MINI-experts.
VOOR WIE GELDT DE
PSEUDO-EINDHEFFING?
De pseudo-eindheffing is wel van toepassing op:
✓ Werkgevers die vanaf 1 januari 2027 een niet-elektrische personenauto voor het eerst beschikbaar stellen voor zakelijk- én privé gebruik door werknemers.
✓ Werkgevers die toestaan dat de auto ook privé of voor woon-werk verkeer gebruikt wordt.
De pseudo-eindheffing is niet van toepassing op:
× Volledig elektrische auto’s
× Uitsluitend zakelijk gebruikte brandstof- en hybride auto’s
× Bestelauto’s
× Zelfstandigen (zzp’ers)
WAT GAAT HET KOSTEN?
De nieuwe pseudo-eindheffing heeft ontzettend veel impact op de kosten van uw wagenpark. Over de fiscale waarde van iedere brandstof- of hybride aangedreven auto betaalt u namelijk 12% belasting per jaar. Dit kan oplopen tot enkele duizenden euro’s per jaar, per auto.
Elektrische auto’s zijn vrijgesteld van deze pseudo-eindheffing en de overgangsregeling geeft u de ruimte om de komende paar jaar de huidige auto’s in het wagenpark gefaseerd te vervangen.
Om een indicatie van de toekomstige kosten te krijgen is het goed om nu al kritisch te kijken naar uw wagenpark.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?


UW ORGANISATIE PSEUDO-PROOF IN VIER STAPPEN.
De impact van de pseudo-eindheffing verschilt per onderneming. Organisaties met veel benzine- of hybride auto’s in het wagenpark zullen een stijging van kosten gaan ervaren en zullen ongetwijfeld vragen krijgen van medewerkers. Denk nu na over uw mobiliteitsbeleid en schakel op tijd.
- Analyseer het huidige wagenpark.
Welke auto’s vallen straks onder de heffing? Welke auto’s zitten nog vast aan een leasecontract tot na 17 september 2030? Wat gaat de extra heffing kosten op jaarbasis? - Onderzoek elektrische opties.
Bijna alle brandstof- en hybride aangedreven BMW’s en MINI’s in uw wagenpark hebben gewoon al een elektrisch alternatief. Rijdt een collega nu de BMW X1, dan zal de elektrische iX1 hem ongetwijfeld net zo goed bevallen. - Communiceer helder.
Neem uw collega’s en medewerkers mee in de consequenties van de pseudo-eindheffing en informeer tijdig bij veranderingen. - Vraag waar nodig om assistentie
Ons Team Zakelijke Markt is als beste op de hoogte van de laatste regelgeving die van toepassing is op uw wagenpark. Pseudo-eindheffing is hét onderwerp van 2026 en uit onze ervaring weten wij dat vrijwel iedere onderneming hier mee te maken krijgt.
Ons team staat met alle kennis voor u klaar en bied graag hulp in de vorm van een wagenparkscan en bijpassend advies.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?
WAT ZIJN DE OPTIES?
Wanneer u nu al schakelt kunt u de verhoogde kosten nog voorkomen. Stap bijvoorbeeld over naar elektrische BMW’s of MINI’s, lease of schaf de brandstof- of hybride aangedreven auto’s in 2026 nog aan of kijk naar andere manieren om de mobiliteit aan te kleden.
BMW gelooft in de ‘Power of Choice’, iedere aandrijflijn moet beschikbaar zijn voor u als klant. Gelukkig is dat ook écht nog zo wanneer u in 2026 nog een nieuwe BMW of MINI inzet.

OVER OP ELEKTRISCH.
Elektrificeer uw wagenpark nu al. Zo bent u nu al zeker dat er geen pseudo-eindheffing van toepassing zal zijn. Bij BMW en MINI zijn bijna alle modellen die u met brandstof- en hybride aandrijving kent óók volledig elektrisch verkrijgbaar. Dezelfde looks, hetzelfde comfort, net zoveel rijplezier. Dat alles zonder 12% extra kosten.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?

NOG 1 KEER BRANDSTOF.
Wilt u of willen uw collega’s nog één keer het gemak ervaren van een brandstof- of hybride auto? Dan is dat mogelijk. Schaf aan of lease de nieuwe auto vóór 17 september 2026 voor een periode van maximaal vier jaar en profiteer nog tot september 2030 van de overgangsregeling.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?

PUUR ZAKELIJK GEBRUIK.
Auto’s die door uw werknemers gebruikt worden voor zakelijke ritten zijn vrijgesteld van de pseudo-eindheffing mits deze auto’s niet voor woon-werk verkeer worden gebruikt. Let op: dit is anders dan de regels met betrekking tot bijtelling, waarbij de auto wél voor woon-werk verkeer gebruikt mogen worden.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?

MOBILITEITSBUDGET.
Geef uw collega’s de gelegenheid om hun zakelijke mobiliteit zelf in te kleden, bijvoorbeeld met het mobiliteitsbudget. Hiermee heeft uw werknemer zelf de regie over de besteding, zoals openbaar vervoer, deelauto’s een e-bike of een eigen auto. Óók voor uw werknemers hebben wij extra aantrekkelijke voorwaarden in de vorm van private lease.
Heeft u meer dan 3 wagens in beheer?
Heeft u 1 tot 3 wagens in beheer?
DE TOTAL COST OF OWNERSHIP GAAT VERANDEREN.
Voor u als wagenparkbeheerder is de Total Cost of Ownership van een auto een belangrijke graadmeter. Vanaf 1 januari 2027 komt hier in verandering in door de pseudo-eindheffing. De extra werkgeversheffing maakt de kosten voor zakelijke auto’s ongeveer 45% hoger en u kunt dat dit jaar nog voorkomen.
*Bij registratie vanaf 1 januari 2027, op basis van 48 maanden en 25.000 kilometer.
VRAAG UW WAGENPARKSCAN AAN.
Als Team Zakelijke Markt binnen Van Poelgeest staan wij klaar voor iedere ondernemer, werkgever en wagenparkbeheerder met vragen. Vragen over BMW’s en MINI’s, maar zeker ook voor vragen over geldende wetgeving op uw wagenpark.
De pseudo-eindheffing die vanaf 2027 in gaat heeft grote impact op uw onderneming, tot wel duizenden euro’s per jaar, per auto. Wij weten als geen ander hoe je het meeste uit kan halen uit de overgangsregeling en hoe u het wagenpark toekomstgericht kunt inrichten. Brandstof-, hybride- of elektrische aandrijving? Het is allemaal zeker nog mogelijk. Schakel nu om extra kosten vanaf 2027 te vermijden.
Om de impact op uw huidige wagenpark inzichtelijk te krijgen, biedt Team Zakelijke Markt u graag een vrijblijvende wagenparkscan aan.

Veelgestelde vragen over de pseudo-eindheffing (FAQ)
Wat is de pseudo-eindheffing precies?
De pseudo-eindheffing is een extra werkgeversbelasting van 12% over de cataloguswaarde van fossiele personenauto’s die ook privé worden gebruikt. Deze heffing komt bovenop de bijtelling van de werknemer.
Wanneer gaat de pseudo-eindheffing in?
De regeling treedt in werking op 1 januari 2027.
Geldt de heffing voor hybride voertuigen?
Ja, wanneer het voertuig CO₂-uitstoot heeft (zoals bij alle plug-in hybrides), valt deze onder de regeling.
Geldt de pseudo-eindheffing ook voor elektrische auto’s?
Nee. Volledig elektrische voertuigen en waterstofauto’s zijn vrijgesteld van deze heffing.
Wat als de auto alleen zakelijk wordt gebruikt?
Wanneer u kunt aantonen dat er geen privégebruik plaatsvindt, is de pseudo-eindheffing niet van toepassing. Let op: Dit betekent ook dat er geen woon-werk verkeer gereden mag worden met deze auto en deze dus ’s nachts bij het bedrijf blijft staan.
Is er een overgangsregeling?
Ja. Auto’s die vóór 1 januari 2027 ter beschikking zijn gesteld, vallen onder een overgangsregeling tot 17 september 2030.
Kan ik de kosten doorbelasten aan de werknemer?
Nee. De pseudo-eindheffing is een werkgeverslast en kan niet worden verrekend met de werknemer.
Hoe beïnvloedt dit mijn Total Cost of Ownership?
De heffing verhoogt uw jaarlijkse kosten met 12% van de cataloguswaarde per voertuig. Dit kan de TCO van fossiele voertuigen al snel met meer dan 40% verhogen.
Moet ik mijn wagenpark nu al aanpassen?
Strategisch vooruitdenken is verstandig. Door nu uw contracten, vervangingsmomenten en aanwezige aandrijflijnen te analyseren, voorkomt u hogere lasten vanaf 2027.
Wat gebeurd er als ik de auto wissel tussen berijders?
Stelt u een brandstof- of hybride auto in 2026 ter beschikking aan een werknemer of collega en vervolgens na 1 januari 2027 wisselt naar een andere werknemers of collega. Dan blijft de overgangsregeling van toepassing, gezien de registratie van de auto in 2026 is geweest.
Is deze heffing ook bij verhuur van toepassing?
Voor een fossiele auto die u als werkgever huurt bij een verhuurbedrijf en ter beschikking stelt aan werknemers geldt de pseudo-eindheffing wanneer deze auto ook privé gebruikt wordt, hieronder geldt ook woon-werkverkeer.
Als u deze auto bijvoorbeeld twee dagen huurt, dan bent u voor de volledige kalendermaand pseudo-eindheffing verschuldigd.
Geldt de heffing ook bij tijdelijk vervangend vervoer?
Wanneer uw werknemer of collega een auto ter beschikking wordt gesteld tijdens het onderhoud of schadeherstel verandert normaliter de bijtelling voor de werknemer niet. De vraag of dit hetzelfde geldt voor de pseudo-eindheffing is nog onbekend, maar wel neergelegd bij de Belastingdienst.
Valt een voorloopauto ook onder de overgangsregeling?
De overgangsregeling van de pseudo-eindheffing is gekoppeld aan de werkgever en de auto. Als de auto door u als werkgever voor het eerst is ingezet vóór 1 januari 2027 en niet meer wisselt van onderneming, dan geldt de overgangsregeling tot 17 september 2030.
Wat gebeurd er als mijn nieuwe werknemer zijn lease auto mee wil nemen?
Wanneer een nieuwe werknemer of collega na 1 januari 2027 in dienst treed en zijn brandstof- of hybride lease auto mee neemt, dan komt de pseudo-eindheffing voor uw rekening.
Wat gebeurd er bij een verschuiving van de auto tussen mijn BV’s?
Hier geldt hetzelfde als bij het meenemen van een lease auto. Bij een verschuiving van de auto naar een andere BV ná 1 januari 2027 komen deze kosten voor rekening van de nieuwe BV.
Geldt de maatregel ook voor DGA’s?
Ja. Ook directeur-grootaandeelhouders die via hun bv een auto ter beschikking krijgen, vallen onder de regeling.









